Genel Kültür

Atatürk Nasıl Biriydi Kısaca

Atatürk, Türk milletinin örnek aldığı şahsiyettir. Eğitime ve kültüre verdiği önem ile gelecek nesiller eğitimli yetişmiştir. Askeri ve siyasi alanda büyük başarılar elde etmiştir. Düşünceli ve geçmişten beri insanlara yol gösteren lider olmuştur. Vatanını çok seven, vatanı uğruna severek canını verecek liderdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmak için yedi düvenle mücadele etmiştir. Ülkenin dört bir yanı işgal altındayken asla olumsuz düşüncelere kapılmadı. Türk milletinin azmi ve kararlılığı ile hareket etmiştir.

Atatürk, ülkemizi işgal altından kurtararak Türk milletine armağan etmiştir. Yapılacak her türlü fedakarlığı yapmıştır. Cesurdu, düşman sayısı bizimkilerden çok olmasına rağmen asla geri adım atmadı. İleri görüşlü, her zaman bir adım ilerisini düşünmüştür. Kararlıydı, tüm riskleri düşünmüş hedefine doğru yılmadan devam etmiştir. Dikkatliydi, her zaman çevresinde olup bitenlere dikkat ederdi. Dikkatliydi, tedbirleri çok düşünür ve ihtiyatla gerçekleştiren biriydi. Vatan severdi, vatanı uğruna mücadele ederdi. Sabırlıydı, karşılaşacağı her engelde sabırla mücadele ederdi. Liderdi, toplumun her kesimine yön verir yol gösterirdi.

Türk milletine sevgi ile bağlıydı. Muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için inkılaplar, devrimler, yenilikler yapmıştır. Modern bir ülke haline gelmesini sağlamıştır. Kendi kendine yetebilen ülke olması için fabrikalar açmıştır. Çiftçileri destekleyerek tarımcılığa büyük önem vermiştir.

ataturk fabrika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu