Teknoloji

Türk Telekom (Avea) Gizli Numara Engelleme Kodu Açma Kapatma

Gizli Numara Engelleme Kodu, Gizli Numara Aramaları Nasıl Engellenir GSM operatör tarafından sağlanan kod ile birlikte engelleme yapılabilir.

Gizli numara kullanarak bugünlerde sizi rahatsız eden birileri olduğunu düşünüyorsanız o zaman onların size ulaşmasını engelleyebilirsiniz. Henüz ergenlik çağına giren kişilerin kızlarla konuşmak için yaptığı çabalardan birisi olmaktadır. Rasgele numara tuşlayarak çıkacak kızlara musallat oldukları gibi onları rahatsız edebilirler veya arkadaşınız ile aranız bozulduğunda size kötülük yapmak için numaranızı dağıtır bilinmeyen gizli numaralar sizi arayabilirde. GSM operatörünüzün sunduğu hizmetlerden biriside gizli numara ile gelen aramaları engellemektir.

Telefonunuzdan gizli numaraları nasıl engelleyebileceksiniz bu bilgiyi size iletelim yapmanız gerekenler ise *253# tuşlayıp arama butonuna bastığınız takdirde karşınıza bilgilendirme mesajı çıkacaktır. Telefon gizli numaradan gelen çağrılara kapanmış olduğundan dolayı bu sefer açma ihtiyacı duyarsanız *253# tuşlayarak gizli numaradan gelen çağrılara açabilirsiniz.

Gizli numara engelleme kodu *253#
Gizli numara engel kaldırma kodu *253#

8 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu