Pratik Bilgiler

Avokado Nasıl Yenir

Avokado lezzetli meyvelerden olup tropikal bölgelerde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Normal topraklarda yetiştiriciliği yapılmadığından nadiren bulunur. İri yumurta biçiminde olup çekirdekli, kabuğu yeşil renkli bir meyve ürünüdür.

Avokado nasıl yenir?
Bir çok uzman tarafından farklı şekilde tarif edilse dahi avokadonun kabuğunun altında bulunan olgunlaşmış beyaz kısmı yenilmektedir. Tadını daha önceden bilmeyenler için olgunlaşmış avokado almalarını önerebiliriz.

Avokadoyu uzunlamasına bıçakla kesiniz. Ortasında sert çekirdek olduğundan dolayı kesilmesi çok daha zor olacaktır. Çekirdeği kesmeye çalışmayınız çünkü çok serttir yaralanmanıza sebep olabilir.

İçindeki çekirdeği kaşık yardımı ile çıkartabilirsiniz. Kolay bir şekilde çıkacaktır. Olmazsa bıçağın sert yüzü ile çekirdeğe sertçe vurun hareket edecektir, ardından bıçağı çekirdeğe saplayarak onu oradan çıkartabilirsiniz. Yavaş yavaş oynatarak çıkarmanız da mümkündür.

Kesilen parçanın içinde beyaz kısmı bıçak sayesinde küçük parçalara bölünüz. İnce ince doğrayıp afiyetle yiyebilirsiniz.

Avokado hangi şekilde yenir?
Salatanın içine doğrayabilirsiniz.
Tavada üzerine yumurta kırıp yiyebilirsiniz.
Et, tavuk ve mantarla karıştırarak sote yapabilirsiniz.
Yaptığınız sandviç veya hamburgerin içine koyup yiyebilirsiniz.
Tabağa koyup tuz ve biber ekleyerek yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu