Genel Kültür

Bahar Alerjisinin Belirtirleri

Her yıl bahar aylarında karşılaşılabilecek alerjik rahatsızlıklardan olmaktadır. çevrenizde bahar alerjisine yakalanmış bir çok kişinin olduğunu görebilirsiniz. Geçmesi için doktor kontrolüne girmeleri gerekiyor. Alınacak çeşitli önlemler sayesinde insanlar kendilerini bir nebze olsun koruyabilirler.

Bahar alerjisi hakkında bilmeniz gereken grip ile karıştırmamanızdır. Birbirlerine çok benzetilerek kişiler grip olduklarını düşünürler. Soğuk algınlığı geçici olmasına rağmen bahar alerjisi oldukça uzun süreli olacağını bilmelisiniz. Alerji sizi daha çok sıkacağından dolayı belirtilerinden yola çıkarak kendi rahatsızlığınızı ön plana çıkartabilirsiniz.

Bahar alerjisinin belirtileri
Hapşırma
Burun tıkanıklığı
Burun akıntısı
Gözlerde kaşınma ve sulanma
Burun, dudak, damak ve boğaz kaşıntısı
Öksürük
Baş ağrısı
Göz altında morluklar

Bahar alerjisine karşı mücadele etmek sizin elinizdedir. Dışarıda kaldığınız sürece polenlerden etkilenebilirsiniz buda alerjiye sebep olacaktır. Eve geldiğiniz zaman mutlaka elinizi yüzünüzü yıkamanız gerekmektedir. Üstünüzü değiştirmeniz kendinizi polenlerden arındırmanız demektir. Havalar güzelse alacağınız duş sizin kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu