Genel Kültür

Barış İçin Savaş Sözü Ne Anlama Gelir

Atasözlerinde olduğu gibi barış istiyorsanız eğer savaşmaya hazır olacaksınız. Barışı getiren varsa oda savaştır. Savaş günümüzün en korkunç tabloları gösteriyor. Tarih boyunca yapılan savaşlardan dolayı insanlar yorulmuş ve usanmışlardır. Hayatlarını kaybederek asla huzur içersinde olmadılar. Savaş olmasıyla dünya nüfusu azalmıştır. Savaştan dolayı hayat kaybedilebilir eğer barış isteniyorsa bunu sağlamakta savaşla olur.

İnsanlar sahip oldukları değerleri koruyarak hayatları boyunca barış isterler. Savaşın kendilerinin huzursuzluğunu aldığı gibi zor durumda kalmalarına sebeptir. Din, dil, ırk, cinsiyetler küçük görülmesiyle birlikte savaşlarda kendilerini beslemiştir. İnsanların birbirlerini çekemediklerinden dolayı savaşları tetikler. Bunları korumak için savaşa hazır millet kendi içersinde huzuru sağlar.

Toplumların bazıları barış yerine savaş ister daha fazlasına toprağa yönetmek onları savaşa sürükler. Güçlü olan toplumlar barışı sağlayabilir. Güçsüzler ise kaybedeceklerinden dolayı her zaman korkacaktır. Kendilerinin olduğu yerde tutarak dışarıya saldırıdan geri kalırlar. Barış için savaşmanın değerini anlamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu