Sağlık

Basen Nasıl Eritilir

Basenleriniz ile başınız dertte ise birkaç yöntem sayesinde kurtulabilirsiniz. Basenlerinizi nasıl eritebileceğinize dair yazımızı okuduktan sonra sağlıklı basenlerinize kavuşabilirsiniz.

Vücuttaki yağların kalça kısmının altında toplandığı yerlere basen denir. Kimilerine göre basenler oldukça güzel görünmeyi sağlarken kimileri ise pek sevmez. Basenlerinin incelmesini isteyenler çeşitli yöntemler uygulayarak kendilerini güzelleştirebilirler. Basen eritmeyi gerektirecek kolay hareketler sayesinde temizlenebilirsiniz.

Basen eriten çay
Doğadan gelen mucizevi şekilde bitkiler vücudumuzu koruduğu gibi sağlığını yerine getirmektedir. Basenlerinizi eritmek için doğal bitkisel çay içebilirsiniz. İdeal ölçülerinde tüketilen bitkisel çaylar basen kısımlarındaki yağların erimesini sağlar.

Malzemeler
1 elma
1 limon
1 tane çubuk tarçın
1 tatlı kaşığı tane karabiber
5-6 tane karanfil
1 çay kaşığı toz zencefil veya 1 dilim taze zencefil
1,5 litre kaynamış su

Hazırlanışı
Çayı geceden hazırlayarak sabaha kadar demlenmesini bekliyoruz. Sabah vakti bir bardak çayımızı içiyoruz. Pratik şekilde şifasından faydalanarak basenlerimizden kurtulabiliriz. Unutmamanız gereken malzemeleri bir araya getirdikten sonra kaynatmak yok sadece kaynar su dökerek hazırlanıyor.

Basen eritme hareketleri
Basenlerinizdeki yağları doğal yöntemlerle eritmek istiyorsanız mutlaka egzersiz yapmalısınız. Yapılacak egzersiz sayesinde yağlar erimeye başlayacak basenlerinizde küçülme fark edebilirsiniz.

İlk olarak sırt üstü uzanın ve bacaklarınızı dizinizden yukarı kaldırınız. Kalçalarınızı havaya kaldırıp ve indirme hareketi yaparak kasların harekete geçmesini sağlayıp basenlerin incelmesini sağlayabilirsiniz.

basen eritme hareketi

Pilates topunu bacaklarınızın arasına alarak ayaklarınızı yukarı kaldırınız. Basenleriniz çalışarak yağların erimesini kolaylaştıracaktır.

basen eritme hareketi2

Ellerinizi bel hizasına getirerek bir adım ileri atıp ve üstüne yük verin, ardından diğer ayağınızda deneyerek basenlerinizi harekete geçirebilirsiniz.

basen eritme hareketi3

Elinizle diz kısmından bacağınızı kendinize doğru çekebildiğiniz kadar çekiniz. Kaslarınız açıldığı gibi basen kısımlarının erimesini kolaylaştıracaktır.

Yere oturun ve ayaklarınızı uzatın, ayaklarınızın baş kısmından tutarak kendinize doğru çekmeye çalışınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu