Genel Kültür

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında İlginç Bilgiler

Bermuda Şeytan Üçgeni tarih boyunca yaşattığı ilginç olaylar doğrultusunda bilim insanlarının gündeminde olmuştur. Miami ve San Juan arasında olan bölge uçak ve gemi kazaları ile bilinmektedir. Bölgede yaşanan kazalardan dolayı Bermuda Şeytan Üçgeni adını alarak tarihe geçmiştir. Doğaüstü ve değişik efsanevi olayların yaşanması insanları her zaman şaşırtmıştır. Bermuha Şeytan Üçgeni hakkında birbirinden ilginç olan 5 olayı sizinle paylaşacağız.

Pusulanın Şaşması
Manyetik olarak pusula kuzeyi göstermesi gerektiği yerde devamlı hareket ederek sabit bir yeri göstermez. Pusula doğruca kuzeyi göstereceğine başka noktaları da göstermektedir. Gemilerin yollarını kaybetmesi ve akıntılara sürüklenmesine sebep olmaktadır.

Coğrafya
İrili ufaklı adalar bulunur. Pusulalardan yararlanarak hareket eden bir çok gemi küçük adalara çarparak battığı bilinmektedir. Yaşanan kazalar ciddi sorunlar getirmiştir. Gemiler yollarını kaybederek battığı bilinmektedir.

Hava Koşulları
Dünyanın en şiddetli kasırgaları Bermuda Şeytan Üçgeni olarak belirlenen bu bölgede yaşanmaktadır. Dev kasırgalar beraberinde dalgalar ile gemilerin geçmesine izin vermiyor.

Gulf Stream Akıntıları
Bölgede akıntılar çok kuvvetli olup bir gemiyi 10 dakika içinde denizin dibine sürükleyebiliyor. Tehlikeli akıntılar gemilerin parçalanmasına sebep olmuştur.

Metan Gazı
Yeraltında biriken metan gazı suyun yoğunluğunu etkileyerek kaldırma kuvvetini sıfırlamaktadır. Gemiler buradan geçerken kaldırma kuvveti olmadığından dolayı denizin derinliklerine sürüklenmektedirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu