Teknoloji

Bilgisayar Neden Isınır

Bilgisayarın ısınmasını bir çok sebebi olabilir. Bunların başında işlemci ve ekran kartı gelmektedir. Soğutucunuz yeterliyse eğer ısınma sonunun önüne geçebilirsiniz. Bazen bir, iki ve üç olmak üzere soğutucuya sahip bilgisayarlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun sebebi olarak görülen soğutma sisteminin zayıflığıdır.

İşletim sistemi işlem yaptığı ve zorlandığı takdirde sıcaklık gösterir. Fanlar ne kadar çalışırsa çalışsın sıcaklık derecesi 80-90° kadar ulaşabilir. Ekran kartınız varsa ve ayriyeten çalışıyorsa eğer karşılaşılması oldukça normal karşılanır.

İşlemci ve ekran kartının üzerindeki macun zaman içinde kaybolacağından temizlenerek yenilenmesi gerekmektedir. Bunu 6 aylık periyotlara bölerek bakımı yapılması ısınma sorununun azalmasına yardımcı olacaktır.

Tozlanmadan dolayı bilgisayardaki parçalar yeterince soğumayabilir. Belirli aralıklarla tozlanmaya karşı temizlikte yapılabilir.

Soğutucu bilgisayarınıza ekstradan hava akımı sağlar. gelen hava sayesinde soğuma konusunda bir hayli yardımcınız olabilir.

Şimdi belirttiklerimiz bilgisayarın ısınmasına sebep olan sorunlardır. Üzün süre çalışma durumunda sorunlarla karşı karşıya kalmanızda kaçınılmaz durumlardan olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu