Genel Kültür

Bilgisiz İnsan Meyvesiz Ağaca Benzer Kompozisyon

İnsan öğrenmeye açık canlıdır. Akıl ve iradesini kullanarak diğer canlılardan ayrılır. Bilgi insanların ihtiyacını karşılayan en büyük değer olmaktadır. Bilgiye ulaşamayan insan meyve vermeyen ağaçla bir tutulmaktadır.

Bilgi sahip olabileceğimiz en değerli şeydir. Kişiler bilgileri hayatlarının her alanında görerek faydalanırlar. Başarıdan başarıya ulaşmamış için bilginin gücünü kullanmalıyız. Bilgiye ulaştığımız zaman yenilikler yaparak istediklerimize ulaşmamız mümkündür. Bilgi sahibi olamamış insanlar ne kendisine nede çevresindekilere faydaları olur. O kişiler günü kurtarmak için çaba gösterirler. Bilgi insanlar için devamlı aranandır. Ulaşamayanlar için meyvesiz ağaçtan farkı olmayacağıdır. Eğitim almayan insanın çok faydası dokunmaz, bugün eğitim alan insanlar önemli makam sahibi olabilirken almayalar için ise yaşam çok daha zor geçer.

İnsan yaratılış gereğince amaçları doğrultusunda hareket eder. İstediklerine ulaşabilmek için öğrenmeli, sahip olduğu bilgiyi doğru şekilde kullanarak insanlara faydalı olabilirler. Ağaç meyve vermediği zaman kesilir yakacak olarak kullanılır, insanda verimli olmadığı zaman aklıyla değil gücüyle kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu