Genel Kültür

Birisi Dur Desin Şunlara

Yerinde duramayan vekillere kim sözünü geçirecek. Halkın seçtiği kişiler tek tek içindeki canavarları ortaya çıkartıyor. Onlar Türkiye’yi temsil ettiklerini her defasında unutuyorlar. Hatırlatacak birileri olmadığını düşünseler dahi bunları yerine getirmeleri gerekmektedir. Yaptıklarının aslında birer hata olduğunu biber gazı ile mi göstermeliler. Dokunulmazlığın var diye sen gelip orada ülkenin durumunu etkileyemezsin.

Ülkeyi teslim ettiklerimiz bunlar mı bilmeliyiz. Yaptıklarımız aslında doğru kararlar olabilir ama onların düşüncesi bizi olumsuz şekilde etkiliyor. TBMM tarihinde hiç yaşamadığı kavgaları “iç güvenlik paketi” ile yaşamaya başladı. Gel de sen bu sorunları aşmaya çalış nasıl aşacaksın. Ülke hepten karıştı oldu bitti ne olacak başka düşün. Vekiller böyleyken halk ne yapsın kime derdini yanıp, şikayetlerini dile getirecek.

İç sorunlar bir yana kalkmış gelmiş meclisin tam ortasına yerleşmiş. Konuşmak için mi kavga etmek için mi sizi oraya koyuyorlar bilinmez. Yaptıklarınız doğru olmadığı gibi yerli yerlinde de görülmemektedir. Can sıkıcı bu durumdan kurtulmak için ne yapılması gereklidir.

Teklif sunarsın her şeye red verilmez. Hayır dersin kabul edilmez. Anayasal haklarınız olduğu halde meclisi zor duruma sokarsınız şikayetler bitmez. Sen kavga et dolar fırlasın olacak iş değil. Kavganın bedeli milyarlarca dolarla sonlanıyor. İnsanların hayatlarını olumsuz şekilde etkileyebilir. Sizde kendinize çeki düzen vererek Türk’e örnek olmalısınız.

Ben vekilim bana dokunamazsınız diye bir şey olmadığını bilmelisiniz. Kararlarınıza daima saygılı ve düşünceli oalrak fikirlerinizi ön plana sürmeli. Çoğunluk oyu değilmidir zaten toplumu belirli bir yere yönlendiren. Bunu sizde göremeyen halkın ne yapmasını beklersiniz. Sıkıntı ve hep sorun sizin hayatınızın parçası olarak görülmüştür. Türk toplumunun ne istediğini bilip kendinize yön verecek olan aslında siz olmaktasınız. Seçimde bir kere daha oy verirken düşünerek sizi nasıl temsil ettiklerini görmelisiniz.

Sorun varsa belli başlı bir bölgede bu sorunun çözülmesi gerektiğini düşünmüyor muyuz? Bunların yaşanması aslında demokrasiye yapılmış bir darbedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu