Genel Kültür

Birlik ve Beraberliğin Önemi

Toplumların haklarını koruyabilmesi ve kendisini gösterebilmesi için birlikte hareket etmeye ihtiyaç duyar. Birlik olunmadığı sürece kolayca dirençleri kırılarak kabullenmek zorunda kalırlar. Birlik ve beraberliğin sağlandığı vakit hedeflerine daha dirençli şekilde ulaşmaları sağlanır. Güçlüklere karşı verecekleri mücadelelerde dik durabilirler.

İnsanlar tek başına isteklerini gerçekleştiremezler, birlikte oldukları vakit gerçekleştirmeleri daha mümkündür. Yardımlaşmak insanların güçlüklere karşı mücadele etmelerini sağlar. Tek başına insanlar duvar oluşturamadıkları gibi birlik halinde olunca duvarı oluşturabilirler. Tarihi, kültürü ve vatanı aynı olan kişiler yumruk gibi kenetlendiği zaman kimse o yumruğu ayıramaz. Elimizdeki parmaklar açık olduğu zaman güçlü olamazlar, birleşerek kenetlendikleri zaman güçlerine güç katarak engellenemez olurlar. Güçlü olmak için birlikte hareket etmeliyiz, tek başımıza hakkımızı aramak istediğimizde sonuca ulaşmamız çok daha zor olur.

Yaşadığımız dönemde insanlar yalnız olduğu zaman başarıya ulaşmakta zorluk çekerler. Böyle durumlarda kararlaştırıp birlikte hareket etmeyi öğrenmelidir. Fabrikalarda, haklarda ve insanlar seslerini duyurmak istediği her yerde birlik ve beraberlik içinde olmaları şarttır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu