Menu

Burdur Lise Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri

Burdur ilinde ortaöğretimini tamamlayan öğrenciler LGS sınavına girdikten sonra puanlarının açıklanmasıyla LGS Burdur lise puanları 2018 yüzdelik dilimleri tercihlerini yapabilir. LGS ‘dan aldıkları sonuçlara göre 2018 yılı tercihlerini yapacaklar. Lise adayı öğrenciler aldıkları puan ile beraber bulundukları bölgedeki liselere giriş hakkı kazanabilirler. Değerli öğrencilerimiz sizde lise tercihlerini yapmadan önce puan tablosunu göz önünde bulundurarak liseye giriş yapabilirsiniz.

Burdur sınırları içerisinde bulunan Anadolu lisesi, meslek lisesi, düz lise, imam hatip liselerinin taban puanları ve kontenjanları MEB ve e-okul sistemine göre güncellenmiştir. Tercihlerini aşağıda bulunan taban puanları tablosuna bakarak yapabilirler. İl ve ilçelere göre okulların nerede bulundukları belirtilmiştir. Burdur ilinde lise eğitimine başlayacak öğrenciler LGS yerleştirme taban puanlarının yanı sıra yüzdelik dilimleri takip etmeli. Burdur lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri aşağıda verilmiştir.

Burdur Lise Taban Puanları Yüzdelik Dilimleri 2018 2019

İL/İlçeOkul AdıKontTaban Puanı
BURDUR MERKEZErcan Akın Fen Lisesi150477,472
BURDUR BUCAKBucak Adem Tolunay Fen Lisesi90476,781
BURDUR BUCAKMehmet Cadıl Anadolu Lisesi102453,609
BURDUR MERKEZGöller Yöresi Anadolu Lisesi102452,731
BURDUR GÖLHİSARGölhisar Fen Lisesi90439,543
BURDUR KARAMANLIHakan Sevim Fen Lisesi60438,481
BURDUR BUCAKBucak Anadolu Lisesi102426,548
BURDUR MERKEZBurdur Anadolu Lisesi136408,178
BURDUR MERKEZMehmet Uzal Sosyal Bilimler Lisesi90398,037
BURDUR BUCAKAkdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68389,426
BURDUR MERKEZİbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102364,815
BURDUR BUCAKBucak Şehit Ayfer Gök Anadolu Lisesi102358,115
BURDUR MERKEZBurdur USO Anadolu Lisesi136346,601
BURDUR TEFENNİBarutlusu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68345,293
BURDUR GÖLHİSARGölhisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68343,645
BURDUR GÖLHİSARGölhisar Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi102319,549
BURDUR MERKEZCumhuriyet Anadolu Lisesi136315,684
BURDUR ÇAVDIRSöğüt Çok Programlı Anadolu Lisesi34292,545
BURDUR BUCAKNecati Topay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68289,556
BURDUR MERKEZBurdur Lisesi136271,381
BURDUR TEFENNİTefenni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi102235,113
BURDUR BUCAKKızılkaya Hacı İbrahim Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi34233,240
BURDUR ÇELTİKÇİÇeltikçi Çok Programlı Anadolu Lisesi34222,137
BURDUR AĞLASUNŞehit Bayram Yeşil Çok Programlı Anadolu Lisesi34194,858
BURDUR YEŞİLOVAYeşilova Çok Programlı Anadolu Lisesi34193,600
BURDUR ÇAVDIRÇavdır Anadolu Lisesi68184,065
BURDUR BUCAKOğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204175,836
BURDUR KARAMANLIKaramanlı Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi68175,295
BURDUR KARAMANLIKaramanlı Anadolu Lisesi68175,204
BURDUR ALTINYAYLAŞehit Kadir Eraslan Çok Programlı Anadolu Lisesi68173,937
BURDUR YEŞİLOVAYeşilova Çok Programlı Anadolu Lisesi34173,813
BURDUR KEMERKemer Çok Programlı Anadolu Lisesi68172,888
BURDUR TEFENNİİbrahim Kafesoğlu Anadolu Lisesi68171,924
BURDUR ÇELTİKÇİÇeltikçi Çok Programlı Anadolu Lisesi34171,781
BURDUR GÖLHİSARGölhisar Anadolu İmam Hatip Lisesi68171,084
BURDUR YEŞİLOVAYeşilova Çok Programlı Anadolu Lisesi34170,158
BURDUR MERKEZÇayboyu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi170167,283
BURDUR GÖLHİSARGölhisar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi102165,008
BURDUR ÇAVDIRSöğüt Çok Programlı Anadolu Lisesi34162,936
BURDUR AĞLASUNŞehit Bayram Yeşil Çok Programlı Anadolu Lisesi34162,870
BURDUR MERKEZEmekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi204161,465
BURDUR TEFENNİTefenni Anadolu İmam Hatip Lisesi34161,428
BURDUR MERKEZBurdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi340158,271
BURDUR ÇAVDIRÇavdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi68158,062
BURDUR ALTINYAYLAŞehit Kadir Eraslan Çok Programlı Anadolu Lisesi34155,616
BURDUR MERKEZBurdur Anadolu İmam Hatip Lisesi136152,999
BURDUR AĞLASUNŞehit Bayram Yeşil Çok Programlı Anadolu Lisesi34151,067
BURDUR BUCAKBucak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi272100,932
BURDUR BUCAKBucak Anadolu İmam Hatip Lisesi17076,952
BURDUR ALTINYAYLAŞehit Kadir Eraslan Çok Programlı Anadolu Lisesi34
BURDUR BUCAKKızılkaya Hacı İbrahim Çelik Çok Programlı Anadolu Lisesi34


Yorum Ekleme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.