Genel Kültür

Büyüklerimizin Dedikleri Çoğu Zaman Neden Doğru Çıkar

Hayatı yaşamış olsak dahi her şeyi bilemeyiz. İyi bir eğitimin karşılığı bile herkesten çok şey bildiğimizi göstermez. Kimi zaman büyüklerimiz nasihat verseler dahi eski kafalı olduklarını düşünerek aldırmayız. Büyüklerimizin söyledikleri aslında yaşanmışlıktan gelerek ders verici ve doğru olabilir.

Büyüklerimizi söylediği sözler göz ardı edilmemelidir. Yaş tecrübe ile orantılı olarak geçmişin yaşadıkları onlara ders vermiştir. Bilgili insan olarak hayatın getirilerini bilirler. Yapacakları hareketlerin sonuçlarını gördüklerinden bir kez daha düşünürler. Başından geçmiş ve geçirmiş kişiler olarak verdikleri nasihat yerli yerinde olur. Tanık oldukları olaylar ile bize çıkmazda kaldığımızda yol göstericilerimiz olmaktadır. Söyledikleri genelde doğru olduklarına şahit olursunuz. Size ben söylemiştim demelerini istemiyorsanız kulak verin söylenenleri uygulayın.

Büyüklerimizin bilgi verdikleri zaman görmezlikten gelinmemesi gerekmektedir. Bunlar tecrübe ile olarak bizlere en büyük yardımcımız olacaktır. Her alanda yaşımıza ve yaşantımıza uygun şekilde yardımcı olurlar. Dinlemeli ve gerektiğinde onların kararları ile hareket etmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu