Genel Kültür

Çevre Kirliliği İle İlgili Bilgi

Yaşadığımız yer kendi özel yaşam alanımız olacağından dolayı dikkat edilmelidir. Çevremizdeki en ufak bir kirlilik dahi hastalıklara sebep olabilir. Kirli çevre insan sağlığını tehdit ettiği gibi toplumsal sorunlara sebep olmaktadır. Temiz çevre herkesin istediği yer olduğu unutulmamalı. Çevremizin temiz olması bize cennetteymiş gibi hissettirir. Moral olarakta kendimizi daha iyi hissederek kendimizi teselli ederiz.

Her geçen gün artan ihtiyaçlar ve üretimler çevre kirliliğine sebep olabilir. Çevre bir çok sebepten ötürü kirlenerek zarar görebilir. Dünyamız bir tane olduğundan dolayı kirlenmesi çürümeye benzer. Zaman içinde toprak verimsizleşir ve kurak alanlara sahip oluruz. Temiz çevre insanların yayabileceği en güzel yerdir. Kendilerini iyi hissettikleri gibi geleceğe de sımsıkı tutunurlar. Elimizdeki çöpü yere değil de çöp kutusuna atmak bizi kurtarır. Herkes çevresine sahip çıkıp korursa eğer sağlıklı dünyamız olur. Geleceğimiz daha aydınlık parlak olmasıyla yaşanabilir geleceği gösterir.

Yaşamımızı sürdürebileceğimiz bir geleceğimi olması için dünyamıza sahip çıkmalıyız. Herkesin çevresine karşı duyarlı olmas gerektiğini unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu