Genel Kültür

Çevremizi Ağaçlandırmak İçin Neler Yapmalıyız

Yeşil çevre canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli alanı oluşturur. Ağaçlar dünyamızın ciğerleri olarak görülür. Hem çevre hem de temiz çevre canlı yaşamı için gerekli alanı oluşturur. Sağlıklı yaşamın sürdürülmesi için canlılara daha iyi yaşam alanı sunulmalıdır. Ağaçlık ormanlık alanda çeşitli canlı türü yaşar. Bunlar doğanın dengesini oluşturacağından ağaçlandırmaya önem vermeliyiz.

Çevremizi ağaçlandırmak için en başta duyarlı olmalıyız. Doğa sevgisi içimizde olursa çevremizin daha güzel bir yer olması için çalışırız. Boş toprak alanlara fidan ekeriz, yıllar sonra dahi onlar büyüyerek kocaman ağaçlar olur. Okulumuzda bulunan toprak alanları ağaçlandırabiliriz. Herkes boş bulduğu arazilere fidan dikerse eğer ülkemizde inanılmaz değişimler olabilir. Kurumların öncülüğünde yapılacak çalışmalar sayesinde çevremiz yeşillenebilir.

Ağaç dikimi için TEMA vakfı ile iletişime geçilebilir. Bizlere yol gösterdikleri gibi gerek yardımcı olacaklardır. Gerekirse TEMA vakfına bağış yaparak bizim yerimize fidan diktirebiliriz. Geleceğin yeşil ve ormanlık Türkiye’si için ağaç dikimine destek olmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu