Genel Kültür

Çevremizi Güzelleştirmek İçin Neler Yapmalıyız

Güzel çevre huzur, mutluluk, refah ve rahatlık verir. Çevremizi güzelleştirmek için hepimizin emek vererek çaba göstermesi gerektiğini bilmemiz gerektiğidir. Çevremize karşı duyarsız kalırsak hayallerimizde olan o güzel çevreye kavuşamayız. Güzel çevre için ilk önce kendimizi tanımalı, ne istediğimizi bilerek öyle hareket etmeliyiz.

Çevremizin güzel olmasını istiyorsak yaşam alanlarımıza çöp atmamalıyız. Çevremizi kirletmeyerek en başta temizliğini sağlayarak güzelleştirmiş oluruz. Herkes kendi kapısının önünü süpürmesi mahallemizin çok güzel olmasını sağlar. Çiçekler, saksılar koyarak mahallemizde hoş bir görüntü oluşur. Çevreyi güzelleştirmek için elimizden gelenin fazlasını yapabiliriz.

Çevre düzeni yapan kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapabiliriz. Onlardan yardım alarak yaptıklarımızdan bahsedip bize yol göstermelerini isteyebiliriz. Huzura kavuştuğumuz gibi güzel mahallemiz ile başkalarına örnek oluruz. Sıcak ve küçük mahallemiz evimiz gibi olarak mutlu hissederiz. Çevremizdeki insanlara örnek olunduğu gibi onları da bilinçlendirerek yol göstermemiz mümkün olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu