Genel Kültür

Çizgi Film Kahramanlarının Özellikleri

Çizgi film karakterlerinin olağanüstü güçlere sahip olmaları onların ortak özelliklerinden birisidir. Daima kötüler kaybeder ve iyiler kazanmaktadır. Birbirlerinden tehlikeli işler yapsalar dahi mucize eseri kurtularak kahraman olurlar. Hiç yara almazlar ve acı çekmediklerinden dolayı birbirlerinden tehlikeli işler yapabilmektedir. Çizgi filmlere göre çizgi film kahramanların çeşitli özellikleri olmaktadır.

Tom ve Jerry
Tom kedi olarak dama jerryi kovalar. Yakalamak ister ama her seferinde başarısız olur. Yakaladığı zamanlar başına gelen bazı talihsiz olaylardan dolayı hep elinden kaçırır. Masum ve iyi olan jerry her zaman tom’u alt etmektedir. Yediden yetmişe herkesin sevdiği çizgi film olmaktadır.

Pokemon
Küçük topların içinde küçük canavarlar yaşamaktadır. Bunlar doğada yaşadığı gibi zamanla birlikte birbirlerini korurlar. Kötülere karşı mücadele ederek onların yok olmasını sağlamaktadır. İyilik yapmak için pokemonları savaştırırlar.

Woody Woodpecker
Ağaçkakan olarak tanıdığımız woody birbirlerinden komik maceralar peşinde koşar. Kahkahaları ile tanıdığımız ağaçkakan devamlı gülerek takla atmaktadır.

Daffy Duck
Akıllı olduğunu düşündüğü kadar sakardır. Bugs Bunny’nin yakın arkadaşlarından olması diamda kurnazlık peşinde koşar ama her zaman kaybeder.

Bugs Bunny
Sevimli tavşan her zaman havuç yer. Oldukça sevdiğinden dolayı sağlıklı beslenmektedir. Yedikleri yiyecekler sayesinde sağlığını korumaktadır. Avcı ve diğer çizgi film kahramanları ile yarışa girer ama hep kazanır.

Speedy Gonzales
Hızlı ile tanılan fare oldukça hızlıdır. Ariba ariba diyerek koşmaya başladığında kimse onu geçemez. Sevimli olduğu kadar iyilik yapmak peşindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu