Genel Kültür

Çocuk Sahibi Olmak İçin Okunacak Dualar

Çocuk sahibi olma isteyen kişiler tedavi gördükleri halde bir türlü çocuk sahibi olamıyorlar. Uzun zaman sonra umutlarını artık Allah’tan bekliyorlar. Dua ederek çeşitli türbelere gidiyor ama dua etmeleri gerekmektedir. Dualarını ederek çocuklarını olmalarını bekliyorlar. Bunlar hakkında dinimizde bir çok bilgi bulunuyor.

Çocuk isteyen kişiler hayırlısını istemelidir. Cenab-ı Hak hakkınızda her şeyin hayırlısı versin. Çocuk sahibi olacaksanız eğer dualarınızı içten gönülden etmelisiniz. Dualarınızın değerini bir tek Allah bilir dilediği takdirde çocuğunuz olur. Allah’ın gücü her şeye yeter mutlaka güç sahibidir.

Erkek ve Kız çocuk sahibi olmak isteyen kişiler ibadetlerini şöyle yerine getirmeleri gerekmektedir. İnanmanız gerekiyor doğru şekilde dualarınızı ederek artık çocuk sahibi olmak için tedavilere katılabilirsiniz. Umudunuz kesilmesin ve çocuk yapmak için uzmanların önerileri varsa onları uygulayarak en tez zamanda çocuk sahibi olmanızı diliyoruz.

1. “İnne rabbeke hüve’I-hallâku’l-alîm.” = “Muhak­kak ki Rabbin her türlü yaratma şeklini bilir.” (Hicr, 15/81) âyetini gecele­ri 1267 kere tekrar eder ve bunu üç ay boyunca sürdürür.

2. Veya; “Fallâhu hüve’l-veliyyü ve hüve yuhyî” = “Muhak­kak ki Allah dosttur ve yaratandır.” (Şura, 42/9) âyetini, beraber olmadan önce 289 kere tekrar eder.

3. Veya; “HüvaIIahü’l-hâliku’l-bâriü” = “O yaratandır ve yok­tan var edendir.” (Haşr, 59/24) âyetini 1054 kere tekrar eder.)

4. Veya; tıbbî bir arızası olmamak şartıyla, çocuğu olmayan bir kadın, eğer aybaşı halinden üç gün sonra, öğle saatlerine ya­kın bir zamanda temiz bir kâğıt üzerine 110 defa “Bismillâhirrahmânirrahîm” yazıp o kâğıdı üzerinde taşıyarak eşiyle beraber olursa, Allah’ın izniyle hâmile kalır. (Hâmile kalın­caya kadar kâğıdı üzerinde taşımalıdır.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu