Teknoloji

Daemon Tools Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bilgisayar kullanıcılarının en fazla merak ettiği konulardan biri de daemon tools uygulamasının ne anlama geldiği ve kullanımının nasıl olduğudur. Yazımızın da ana konusu olan bu konu hakkında bilgiler sunalım. Bu uygulama hakkında bilgiler sunmadan önce daemon tools uygulamasının bazı yönlerden diğer uygulamalardan oldukça farklı olduğunu belirtmek isteriz. Günümüzde özellikle de profesyonel bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılan daemon tools uygulamasının en belirgin niteliği bilgisayarı aldatmasıdır. Dolaysıyla bu uygulamaya bir tür aldatma programı da diyebiliriz.

Bu Duruma Bir Örnek Sunacak Olursak;

Diyelim ki bir bilgisayar kullanıcısı herhangi bir oyunu alır ve oyunu cracklar ve partlara ayırır. Hemen sonrasında ise İso biçimine dönüştürmektedir. Sonrasında ise onu indirerek yüklemektedir. Bu işlemden sonrasında biz de o dosyayı indirerek daemon tools pogramı ile açarız. İşte bu uygulama sayesinde bilgisayarımızı aldatmış oluruz. Ayrıca bu uygulamanın diğer bir ismi de sanal sürücüdür.

Görüldüğü üzere daemon tools uygulamasının kullanımı oldukça basittir. Birkaç basit adım ile daemon tools uygulamasından faydalanabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sayesinde oyunları çok daha kısa süreler içerisinde indirebilirsiniz.

Daemon Tools Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Yukarıda da belirttiğimiz üzere daemon tools uygulamasının bazı faydaları da bulunmaktadır. İşte daemon tools uygulamasının bazı faydaları ise şunlardır.

  • Cd ve dvd sürücülerine göre çok daha hızlı bir erişime sahiptir.
  • Ekstra bir güç kaybı oluşturmamaktadır.

Bu iki faydası sayesinde daemon tools uygulaması çokça kullanılmaktadır. Bu uygulamanın uygulanışı konusunda herhangi bir zorluk çekerseniz bilgisayarınıza zarar vermememiz açısından konu hakkında yeterli bilgisi bulunan başka bir kullanıcıdan destek talep etmenizde faydalar bulunmaktadır. Ayrıca daemon tools hakkında birçok internet sitelerinde oldukça karmaşık bilgiler sunulmaktadır. Dolaysıyla bu yazımızda daemon toolls uygulaması hakkında en sade bilgileri sunduk. Umarız bu anlamda faydalı olabilmişizdir. Sizler de bilgisayarınız üzerinden harika oyunları en hızlı biçimde indirip oynamak isterseniz daemon tools uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu