Genel Kültür

Damlaya Damlaya Göl Olur Kompozisyon

Herkes çeşitli işlerde çalışarak belli bir gelire sahiptir. Düzenli olarak gelen gelir doğrultusunda harcamalarını şekillendirebilirler. Gelen kazançların hesabı yapılarak harcamalarımız ona göre olmalıdır. Zor günlerimizi düşünerek kenara köşeye bir miktar para koyulması gerekmektedir.

Birikim yapmak isteyenler elindekilerin hesabını kitabını yapmalıdırlar. Arttırabildikleri kadar kenara arttırmaları bütçelerine destek olacaktır. Para kazanırken üç beş kuruş kenarda olması bütçelerini destekleyecektir. Paralar en zor günlerimizde yardımımıza koşarak kötü günlerin aydınlanmasını sağlayacaktır. Kimseye muhtaç olmadan zor günlerimizi kendi başımıza aşabiliriz. Tasarruf ettiğimiz gibi kenarda üç beş kuruşumuzun olduğunu bilmek özgüvenimizi arttırır olacaktır. Atalarımız tek bir damla dahi uzun yıllar boyunca damlayınca göl oluşturabileceğini örneklendirerek söylemiştir.

Bugünden itibaren kenara koyacağımız ufak büyük rakam fark etmeksizin kenarda olmalıdır. Gün gelir büyük paralar elimize geçer yinede kenara atılmalıdır. Her gün cebimizdeki bozuk paraları kumbaraya atarsak bir gün çok büyük paralara ulaşabileceğini bilebiliriz. Zor günlerimizin kurtarıcısı olacağından başımızı yastığa koyduğumuza daha da rahat ederiz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu