Genel Kültür

Dayanışmanın Önemi İle İlgili Kompozisyon

Yaşanabilir bir toplumun içinde aranan özelliklerden birisi dayanışmadır. İnsanlar sosyal oldukları gibi bütün ihtiyaçlarını tek başlarına gideremezler. Bazen bir şeylerin yapılması için başkalarının yardımına ihtiyaç duyulur. İnsanların birbirlerine karşı gösterdikleri dayanışma sayesinde kalkınan, gelişen ve birbirlerine bağlı toplumlar oluşur.

İnsanların hayatlarında çeşitli görevlerde bulunması, yardıma ihtiyacı olan insanlara yardım eli uzatması gerekebilir. Kampanyalar gönüllü insanların ilgisi ve desteği sayesinde belirli noktalara ulaşır. İş bölümü yapılarak gerçekleşmesi mümkündür. Dayanışmayı sadece kapmayalar olarak düşünmemeli. Hayatın her alanında zorda kalan insanlara uzatılacak yardım eli dahi dayanışmayı gösterir. Günümüzde ülkeler arasında dahi zorda olanlara destek çıkılarak dayanışma gösterilmektedir. Toplum içinde insanlar birbirlerine karşı hoşgörü ile yaklaşıp dayanışma gösterirlerse sorunlarını aşarak rahatlığa ulaşırlar.

Dayanışma insanların birlik beraberlik içinde zorlukları aşmasıdır. Zor olanlar el birliği ile aşılarak refaha ulaşılması olarak görülür. Dayanışma olduğu sürece sorunlarınızı aşabilir, rahatlığa ulaşarak sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Toplumu bir araya getiren aralarındaki bağları kuvvetlendiren göstergedir. Dayanışma sayesinde öğrenimleriniz kolaylaşarak yaşamınızda rahatlığa ulaşır.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu