Genel Kültür

Denize Düşen Yılana Sarılır Kompozisyon

Hayat insanları bazı durumlar karşısında zor durumda bırakabilir. İnsanların zor anlar yaşadığı zamanlarda olmaktadır. Çaresizlik duygusuna kapıldıkları zaman acı veren duygulardan kurtulamazlar. İnsanlar çaresiz olduğunda sorunlarına çözüm arayışı içine girerler. Karşılarına çıkabilecek her türlü insandan yardım arayışına girerler. Denedikleri çeşitli yöntemler sayesinde çözüm önerisi arayışı içinde olurlar.

Sıkıntıya giren, denize düşen insanlar için sorunlar aşılmaz olur. Hiç yüzme bilmeyen bir insan denizde boğulmaktan kurtulmak için her yöntemi dener. Bunlardan birisi tutunacak şeyler olmaktadır. Yılan dahi olsa onu yaşama bağlayacak olduğunu düşünerek ona sarıldığı düşünülebilir. Atasözü mecazi anlamda kullanılarak bilgi verilmiştir. Zorda olunduğunda hiç beklediği birisinden yardım istedikleri görülebilir. Sorunlarının çözümü kavgalı, arasında sorun olan kişilerdeyse mecburen haz etmediği kişilerden yardım isteği içine girerler.

Yaşadıkları sorunlardan en az zararla atlatmak için ellerinden geleni yaparlar. Hoşlandıkları veya hoşlanmadıkları kişilerden yardım almak için çaba gösterirler. Önceden zararı dokunmuş insanlardan dahi medet ummaktadırlar.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu