Genel Kültür

Derslerim Zayıf Nasıl Düzeltebilirim

Derslerde başarısızlık gösteren öğrencilerin iyi bir eğitim alması gerekir. Verilen ödevleri aksatmamaları ve öğretmenlerini daha iyi dinlemeleri çözüm olabilir. Okuldan sonra dersinize ayıracağınız 1 saat çok fazlasıyla yeterli olacaktır. Derste anladıklarınızı unutmamak için evde tekrar yapmak rahatlıkla anlamanızı sağlar. Kitap okumak, soru ve testleri çözmek kolaylık sağlar.

Her şeyden önce başarı kendimize vereceğimiz söz ve inancımızdan geçer. Kendimize güveniyorsak eğer başarmamızda kaçınılmazdır. Öğretmenimiz bilgilerinizi bize aktarırken can kulağı ile dinlenmelidir. İyi anlamak ve sorulara korkmadan cevap vermeliyiz. Sessiz kalmak sorunları beraberinde getirir. Biz dersimizi kitaplarımızı bilirsek sınavlarda yüksek puana ulaşmak mümkün olur. İstedikten sonra başarı bize gelecektir, biz bu yolda aklımız efendimiz, bedenimiz hizmetçimiz olduğunu unutmamalıyız.

Hedef koymamız yardımcımız olur. Çevremizdeki güzel olan her şeye sahip olmak için derslerimizi çalışarak hayatımızda güzel konumlara gelmeliyiz. Bir yandan eksik yaşamak varken bir yandan da güzel yaşamak vardır. Bunların hangisinin olacağına karar verecek olan bizler olduğumuzu unutmamalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu