Genel Kültür

Dibi Görünmeyen Sudan Geçme ile ilgili Kompozisyon

İş yaparken bazen sonunu düşünmemiz gerekir. Neler olabileceğini bilmediğimizden iyi düşünüp karar vermeliyiz. İşin içine girdiğimizde karşılaşabileceklerimiz oldukça fazla olabilir. Bu nedenden dolayı yapacağımız iş tehlikeli olabileceğinden risk almamıza neden olabilir.

Neyin ne olduğunu bilmeden iş yapmaktan uzak durulmalıdır. Başımıza hiç bilmediğimiz işler açılarak sıkıntı yaşamamız kaçınılmaz olur. İş yaparken mutlaka dikkatli olmalıyız. Bir iş yaparken sonunu kestiremediğimiz zaman bizi bekleyeninde ne olduğunu bilmemiz zorlaşır. Önümüze çıkacak fırsatları önce düşünüp taşınmalı sonra karar vererek her şeye açıklık getirmemiz mümkün olur. Atasözünde dibi görünmeyen sudan geçme sözünde yapacağımız iş konusunda araştırarak sonuçlarını öğrenip o şekilde işe girilmesi gerektiğidir.

Hayatta alacağımız kararlar bizi tedbirli olmaya zorlamaktadır. Tedbirli olursak beklenmedik kötü sürprizlerin önüne geçmiş oluruz. Hayatta başarı için çalışmalı ve mücadele etmeli doğru yollardan hedeflerimize ulaşmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu