Bilgi

Dijital Reklamcılık Nedir? Adsense, Admob ile Para Kazanma

Dijital reklamcılık meslek haline geldi. Evde para kazanmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. İnternet üzerinden Adsense, Admob kullanarak nasıl kolay para kazanılır işte cevabı..

İnternet reklamcılığı veya online reklamcılık olarak da bilinen dijital reklamcılık, işletmelerin tüketicilere promosyon reklamları sunmak için internet teknolojilerini kullanarak çeşitli kanallardan ulaşmasıdır. Dijital reklamcılık; e-posta, sosyal medya, web siteleri, arama motorları, mobil uygulamalar üzerinden kullanıcılara gösterilen görsel ve yazılı materyallerden yapılmaktadır. E-posta, sosyal medya ve web sitelerindeki banner, pop-up, video gibi web ögeleriyle mobil uygulamaların içlerine yerleştirilen resim veya video dosyaları online reklamcılığın en sık kullanılan elemanlarıdır.

Yükselen Trend: Adsense, Admob

Dijital reklamcılık son yıllarda özellikle sosyal medyanın gelişmesiyle birlikte tahmin edilemez bir hızlı değişim içindedir. Dijital reklamcılık ve pazarlamacılık için her gün yeni bir teknik veya biçimi kullanıcıların görmesi mümkün. Bunda şüphesiz dijital reklamcılığın geleneksel reklamcılık modellerine göre çok daha avantajlı olması etkili. Nitekim çoğu kişi internet ve akıllı telefon kullandığı için dijital reklam gösterimleri hedef kitleye daha çabuk ve etkili olarak ulaşır. Diğer yandan bu sistem, geleneksel reklamcılığa göre çok daha düşük maliyetli reklam gideri sağlar.

Admob ile mobil uygulamalar üzerinden kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Hazır olan mobil uygulamalara reklamlarınızı yerleştirerek kısa sürede yükseke kazançlar elde etmeniz mümkün.

Adsense ile youtube videolarınız, web sitelerinden para kazanmanız mümkündür. Reklamlarınızın görüntülenme ve tıklanma oranına göre kazancınız artabilir. Yabancı içeriklerin reklamları dolar ve euro ile hesaplanmaktadır.

Dijital Reklamcılıkta SEO’nun Önemi

Tüm dünyada kitlesel olarak hızlı bir büyüme gösteren online reklamcılık artık birçok işletme ve firma için zorunluluk halini almıştır. Yemeklerin bile internet üzerinden sipariş verildiği bir dönemde işletme karını büyütmek isteyen patronların göz ardı edemeyeceği bir mecra haline geldi. Hal böyleyken işletmelerin giriş yaptığı dijital reklam mecrasında önemli konulardan biri de SEO yani arama motoru optimizasyonu. Zira tüketici, ihtiyacıyla ilgili internetten arama yaparken arama sonuçlarında hizmeti sunan firmanın ilk sırada çıkması çok önemli. İlk sırada çıkmanın ne denli önemli olduğunu anlamak için bugüne kadar yazılmış birçok SEO raporundan birini okumak yeterli. Öyle ki SEO günümüzde dijital reklamcılığın belkemiği halini alarak büyük bir sektör haline geldi. Bugün pek çok büyük şirket dijital reklamcılık için bünyesinde özel bir departman bulundurarak azımsanmayacak harcamalarda bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu