Genel Kültür

Dilim Seni Dilim Dilim Dileyim Başıma Geleni Senden Bileyim

Yaşamımız boyunca başımıza mutlu eden ve üzücü olaylar gelebilir. İster istemez acı çektiğimiz gibi ummadık zamanlarda müjdeli haberler sevince boğabilir. Bir anda dünyanın başımıza yıkıldığını hissettiğimiz zaman her şeyin tersine döneceğidir.

İnsanlar başına gelen olaylarda başkasını suçlamak ister. Kendi hatalarını kolay kolay kabul etmediği gibi olup bitenlerden dolayı başkası suçlanır. İnsanın başına en çok gelen dilindendir. Çoğu zaman nerede nasıl konuşacağını tam bilemediğinden başına olup olmadık işler açılır. Nerede nasıl konuşacağını bilmeden dilini tutamadığında söylenmemesi gereken bir şeyi söyleyerek olayları birbirlerine katar. Çevresi tarafından tepki aldığı gibi üzüldüğü gibi canı çeşitli olaylara sıkılabilir. Başına çeşitli belalar gelerek can sıkıcı olaylar yaşaması kaçınılmaz olur.

Nerede nasıl konuşacağımızı öğrendiğimiz zaman başımıza bela gelmediği gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalırız. Sürekli mutsuz olmaktan kurtulduğumuz gibi kendimizi iyi hissederiz. Örneğin evimizde bulunan altın ve kıymetli eşyalardan çevrede bahsederken tez zamanda evimize hırsız girer. Dilimizi tutmalı başımıza gelebilecek olayları bu sayede önleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu