Genel Kültür

Diş Sağlığı İle İlgili Kompozisyon

Diş sağlığı her şeyden önce gelmesi gerektiğini bilmeliyiz. Vücudumuza açılan tek kapı ağzımız olduğundan dolayı korumamız gerekiyor. Hijyen sahibi olduğumuz sürece dişlerimizin zararlarından arınmış olacağız. Diş denildiği zaman ağzımız aklımıza gelmelidir. Ağzımızın temizliği diş, dil, damak temizliğini de anlatır.

Diş hastalıkları vücudumuzda çeşitli hastalıklara sebep olabilir. Çürük dişlerimizden dolayı ağzımızda kötü bir koku oluşabilir. Hayatımız boyunca sadece bir kere dişimiz olup onlara iyi bakmamız gerekiyor. Ortalama 40-50 yıl boyunca aynı dişlerin kullanılması onlara gerekli özeninde gösterilmesini gerektiriyor. Dişlerimiz sağlıklı olduğumuz zaman bedenimizde sağlıklı olarak dış etkenlerden korunmuş olur.

Dişlerin bakımı yapılmazsa vücudumuz mikropları boğazımızdan içine alarak hastalanmaya başlar. Kötü koku ve çürük dişler özgüvenimizi sarsacağından dolayı bizi rahatsız eder. Yemek yedikten sonra mutlaka dişlerin fırçalanması gerekli. Yılda 2 kez diş doktoruna giderek dişlerimizde oluşmuş plak ve çürükler için tedavi görmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu