Genel Kültür

Doğadaki Kuşlarla İlgili Kompozisyon

Kuşların kanat çırpışı bizlere adeta hayat vererek farklı diyarlara taşımaktadır. Kuş seslerini duymak huzur verdiği gibi içimizde dinginlik yaratır. Hareketleri ve onları izlemek kendimizi rahat hissederek mutlu olmamızı sağlamaktadır.

Ülkemizde sayısız kuş türleri bulunmaktadır. Bunlar mevsimlere göre göç ederek sıcak bölgelerde yaşam sürdürürler. Kuş nesiller hava ve çevre kirliliğine bağlı olarak her yıl azalmaktadır. Nesli tükenmekte olan ve koruma altına alınmış bir çok kuş türü bulunur. Bir kuşun sesini duyamayacağımız dünyaya doğru hareket ediyoruz. Kuşlar varlık olarak doğanın harikalarıdır. Mükemmel varlıklar doğada bizim yaşamımıza eşlik etmektedir. Doğadaki yaşamla bir bütün gibi hissederiz, kuşların cıvıltısı neşe vererek yaşam dolu olmamızı sağlamaktadır.

Yemyeşil doğanın olmazsa olmazları olan kanatlı canlıları korumalıyız. Kuşlar ruhumuzu dinlendirdiği gibi huzurlu olmamızı sağlamaktadır. Kuşların verdiği rahatlık bize yaşam imkanı sağlar. Doğada bulunan kuş neslinin devamlılığını sağlamakta tamamen bizi elimizde olduğudur.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu