Genel Kültür

Doğal Unsurlar Nelerdir ?

Doğal unsur deyince akla bir çok şey gelmektedir. İlk olarak sözlük tanımlarına bakacak olursak doğada var olan, doğaya özgü, doğaya tabii anlamlarına gelmektedir. Diğer bir anlamı  oluşumunundan beri aynı olan, değişiklik geçirmemiş olan anlamına da gelmektedir.

Doğal unsur kavramını ele aldığımız zaman mevsimlerden, doğal olaylara, yer şekillerine kadar bir çok unsuru kapsamaktadır. İnsanoğlu bilinçli yada bilinçsiz olarak doğal unsurlara zarar vermektedir ve buda doğanın dengesini olumsuz etkilemektedir.

Doğal unsurların korunması ve gerekli önlemlerin alınması gelecekte temiz bir dünya için gereklidir. Her bireye bu konuda görev düşmektedir. Hiç kimse şu yapıyor bu yapsın gibi sebeplerle başkasına yüklenemez. Öncelikle sorumluluk kişinin kendisinde başlar ve bu tutum zamanla oturması gereklidir. Dünyamız için doğal unsurların önemini anlatarak bitiremeyiz.

Bir Yaratıcı tarafından yaratılan unsurlara doğal unsur denilmektedir. Konuya bilimsel olarak yorum getirmek gerekirse bütün gezegen big bang denilen büyük patlama sonucu oluşmuştur ve dünya bu patlamayla oluşumunu tamamlamıştır. Doğal unsurları şu şekilde sıralayabiliriz ;

1- Sıcaklık

2- Hava

3- Yağmur

4- Kar

5- Deniz dalgaları

6- Rüzgar

7- Toprak

8- Kayaçlar

9- Bitkiler

10- Hayvanlar

11- Nem

12- Dağ

13- Akarsu

14- Mağara

15- Ova

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu