Genel Kültür

Dostluk İle İlgili Atasözleri

Dostluk Sözleri, Dostluk İle İlgili Atasözü

Dostluk bu hayatta sahip olacağımız en değerli manevi varlıktır. Sırtımızı yaslayıp yaşayacağımız sorunları aşmamıza fayda sağlar. Sevincimizi, üzüntümüzü ve her şeyimizi kendisi ile paylaşırız.

Dost Acı Söyler
Açıklaması: Dost olarak yanınızda olan kişiler sizden bir şey saklamaz. Sizin elbette üzülmenizi istemezler ama size doğru yolu göstermek için çabalarlar. Düşman olsa sizden faydalanmak için kötü haberleri saklar. Dostunuz başkaları gibi yalan söylemez acıda olsa gerçeği söyleyerek sizin mutluluğa güzelliklere ulaşmanızı sağlar.

Dost Başa Bakar, Düşman Ayağa
İnsanlar temiz ve güzel giyinirler. Temizlik imamdan gelir ama konuşurken insanlar yüzünüze bakması gerekmektedir. Ayağınıza ve üstünüze bakan olursa düşmanınızdır.

Dost Dostun Eyerlenmiş Atıdır
Dostlar birbirlerine destek çıkar yaşayacakları kötü durumların önüne geçerler. Sıkıntıda olduğunuz zaman birbirlerinize destek olmanızdır.

Dost Kara Günde Belli Olur
Dostunuzu tanımanın en güzel zamanı kötü günlerdir. Sıkıntıda ve zordu olduğunuz zamanlarda her şey belli olur. Gerçek dostlarınız arkadaşlarınız zorda olunca size kol kanat gererek koruyacaklardır. Dostunuz olmayan ne telefonunuzu açar ne selam verirler.

Dostluk Başka Alışveriş Başka
Dostlar birbirleri ile alışveriş yaptığı zaman zarara girerler. Ticaret başka olup birbirlerine neyse o şekilde davranmalıdır. Birbirlerine gösterecekleri güler yüzlülük ve düşük fiyat düşmanlığa sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu