Genel Kültür

Dünya Çevre Günü ile İlgili Kompozisyon

Her yıl 5 Haziran günü ülkemizde ve tüm dünyada Dünya Çevre Günü olarak kutlanmakta ve çevreyi koruma amaçlı kurulan tüm kuruluşlar topluma tanıtılmaktadır. Dünya Çevre Günü’nün kutlanmasının en önemli amacı ise insanlarda çevre bilincini oluşturmak ve bu konuda herkesi bilinçlendirerek yapılması gereken her şeyin yapılmasını sağlamaktır.

Dünya Çevre Günü Önemi
Çevreyi koruma ve üstüne düşeni yapma bilinci çocuk yaşlardan itibaren oluşturulması gereken bir kavramdır. Bu sebeple kutlanan dünya Çevre Günü’nde eğitimler ilk olarak okula yeni başlamış çocuklara verilmektedir. Yediden yetmişe herkesin görevi olan çevreyi koruma bilinci, sadece çocuklara değiş yetişkinlere de aşılanmalıdır.
Küresel ısınma, bilinçsiz yerleşim, çevresel faktörler gibi değerler göz önüne alındığında doğaya verdiğimiz tahribat maalesef birçok insanın yaşamını etkileyecek boyuta ulaşmıştır. Bunun önüne geçebilmek ve kirleterek yok etmeye başladığımız dünyayı yeniden eski haline getirmek yine bizim elimizdedir. Yeniden yaşanabilir bir dünya kılmak için yapmamız gereken ise çevre bilincini çocuk yaşlı fark etmeksizin herkese anlatmaya çalışmak ve bu konuda destekleyici organizasyonlar yapan kuruluşları desteklemektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu