Genel Kültür

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretimde yeni bir dönem başlattı. e-okul veli bilgilendirme sisteminde dönem dönem ayrıntılı şekilde notlar paylaşılmaktadır. Milyonlarca öğrencinin giriş yapma denemesinden dolayı kesintiler yaşanmasına rağmen kısa zamanda çözümleniyor. Aksaklıklar kısa sürede giderilerek e okul veli bilgilendirme sistemini takip edebilirsiniz.

E-okul veli bilgilendirme sisteminde yapılan çalışmalardan dolayı kesintilerde yaşanmaktadır. Kısa sürede sorunlar giderilerek düzeltilmektedir. Mobil cihazlar ve tabletlerden de giriş yapılarak ulaşım sağlanabilmektedir.

e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yaptığınızda sizden T.C Kimlik Numarası ve Okul Numarası istedikten sonra güvenlik kodunu girmeniz isteniyor. Güvenlik kodunu girdikten sonra tamam basınız. Burada size üç soru soracak ve üçüne cevap veriniz. Ardından e-okul not bilgilerinizin gösterildiği sayfanız açılacaktır. Resimde yer alan soruların birini bilmiyorsanız çıkış yaparak tekrar giriş yapınız. Sorular değişeceğinden girişiniz kolaylaşacaktır. Genel olarak sorular doğum yeri, nüfus kayıt yeri, cilt no, aile sıra no gibi kimlik bilgileri olmaktadır. Güvenlik önlemleri başkalarının sizin hesabınıza erişim yapamaması için gerekli olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu