Genel Kültür

Edisona Teşekkür Mektubu Kısa

Edisona Teşekkür Mektubu Kısaca, Thomas Edisona Teşekkür Mektubu

Thomas Edison hepimizin tanıdığı dünyaca ünlü isimlerden olup elektrik ve ampulün icadını yapmıştır. Kendisine yaptıklarından dolayı teşekkür mektubu yazarak minnettarlığımızı sunmuş oluruz.

Merhaba Edison

Seni tüm dünya tanıyor ama ilk önce kendimi tanımak isterim. Senin büyük hayranlarından birisiyim okul dönemimde hayatını araştırdığım zaman büyük başarılara imzanı attığını öğrendim. Okul hayatım oldukça berbat geçmesine rağmen hayalim senin gibi birisi olmaktır. Seninde okul hayatın benimkinden farksız değilmiş okuldan kovulmuş özel öğretmenden ders almışsın. Hayatını belirli bir noktaya odaklanarak geçirmişsin. İdolüm olduğunu her seferinde dile getirerek senin kadar tanınmış bir bilim adamı olmak isterim.

Yaptığın icatlardan birisi ampul olmuş bu sayede tüm dünya aydınlığa kavuştu. Senin varlığın hiç unutulmaz buluşun olduğu gibi ilerisini kimse sağlayamamıştır. Yaptığın buluş sayesinde insanlık aydınlandı tüm dünyaya huzur ve neşe getirdin. İnsanlar karanlıkta çevresini görebilir oldular oluşacak tehlikelerin önüne geçtin. Bunların hepsi senin sayende olmuştur.

Elektrik ile lambalar hayatımızı aydınlattığını söyleyebilirim. İnsanlık için yaptığın iyilikler için minnettarlık duyuyoruz. Lambanın icadı sayesinde en büyük buluşunu yaptın. Yaptığın buluşlar için sana teşekkür ediyoruz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu