Genel Kültür

Elektrik Kesintisinde Aranacak Numara

Soğuk kışın ve fırtınanın gelmesi sonucunda dışarıda bulunan elektrik telleri savrularak kopmalar meydana geliyor. Tellerde kopmalar olduğu zaman bölgede tehlike oluşturmaması için hatlar otomatik olarak kapatılarak elektrik akımı durduruluyor. Soğuk havada kesilen elektrik canınızı sıkabilir. Bölgenizde elektrik arıza kaydı alınmazsa eğer diğer bölgeler ilk önce işlem yapılır sizin bölgenize saatler sonrasında gelebilirler. Bunun için mutlaka elektrik arızayı aramanız gerekmektedir. Elektriğinizin 30-60dk arasında gelmesini istiyorsanız eğer o zaman arayacağınız numarada bildirimde bulunmanız gerekecektir.

Alo Elektrik Arıza Hattı: 186

Aradığınız numara bölgenize bağlı olan elektrik arızaya ulaşacaktır. Kocaeli’nde yaşıyorsanız eğer İstanbul için elektrik arızaya ulaşamazsınız. Baz istasyonları doğrultusunda sizi bölgeye bağlayacaktır.

Genel bölgesel sorun yaşandığı takdirde hatlar çok yoğun olacağından 15-20dk kadar beklemeniz dahi gerekir. İhtiyacınız varsa beklemeniz faydalıdır. Aksi takdirde haberdar olamadıklarından dolayı belli başlı bölgeler yapılırken sizin bölgenizde herhangi işlem yapılmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu