Genel Kültür

Enerji Tasarrufu İle İlgili Kompozisyon

Enerjinin kullanımı evimizde, işimizde, sosyal hayatımızda her alanda kullandığımız kaynaktır. Enerji üretimi oldukça zorlu şekilde üretilerek günümüzde bütün teknolojik aletlerin bağlı olduğu kaynak olarak gösteriliyor. Enerji ihtiyaçlarımızı elektrik santrallerden gelen elektrikle karşılarız. Enerjiler ülkemizin her metre karesine kurulan elektrik direkleri ve kablolar ile devam dağıtılır. Enerji hayatımızı aydınlatan en güzel kaynaktır.

Dünyamızdaki hiçbir enerji kaynağı sınırsız olmadığından dolayı tükeneceğini aklımızın ucunda bulundurmalıyız. Evimizin oturma odasında oturuyorsak eğer ekstradan salonun ışığının yanması en büyük enerji kaybına sebep olur. Tasarruf yaparak enerjimizi koruyabiliriz. Gereksiz yere yanan bir lamba bile enerji kaybına neden olur. Bir kişi diyerek milyarlarca insan enerji tasarrufuna gittiği zaman dünyamız daha yaşanır hal alır. Kullanılan enerji santralleri doğamıza zarar verebiliyor.

Enerjilerin tüketimini her zaman bilmeliyiz. Yıllık olarak hesaplanan enerji miktarı oldukça yüksek rakamlara gelecektir. Ev ekonomisine katkıda bulunduğumuz gibi ülkemize de katkıda bulunmuş oluruz. Kayıplar sadece bizim cebimizden değil milli servetimizin kaybolmasına neden olur. Günlük olarak kullandığımız fazladan enerji kaynaklarına her zaman sahip çıkmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu