Genel Kültür

Espri Nedir Nasıl Yapılır

Espri yapmak insanlarla kaynaşmanıza ve eğlenmenizi sağlamaktadır. Belli bir seviye doğrultusunda yapılacak olan espri de mizah anlayışına mutlaka yer verilmelidir. İnsanlar espri yaparak yanındakileri eğlendirerek güzel zaman geçirmelerini isterler. Doğru şekilde yapılan her espri insanlara fayda sağladığı gibi onları eğlendirmektedir.

Mizah anlayışı: İnsanların espriye nasıl cevap vereceğini onların nelerden hoşlandığını öğrenerek başlayabilirsiniz. Bazıları belden aşağı esprilere gülerken kimisi de ilginç olaylara karşı tepkilerle eğlenirler. Esprilerinizin saçma gelmesi o kişinin bakış açısına göre değişmektedir. Her insan espri sevecek diye bir anlayış olmadığından dolayı canınızı sıkmayın.

Espri yapacaksanız olayların gidişatını takip edin. Ciddi bir konu konuşulurken espri yapmanız ortamın havasının daha da gerilmesine sebep olabilir. Komik espriler sayesinde insanları eğlendirebilir onlarla güzel zaman geçirebilirsiniz.

Espri yeteneğiniz ile mimikleriniz birbirlerini tamamlasın. Sadece sözlü olarak espriler insanları güldürmez. Beden dilinizi kullanarak yapacağınız espri insanları güldürecektir.

İyi bir gülümse karşınızdakileri gülümsettiğini asla unutmayın. Siz gülerseniz onlarda gülümser espri sadece gülmek için bahaneleri olur.

Karşınızdakileri etkilemek için canlı bir sohbet yaratın. Sözlerinizi kesmeden hızlıca anlatarak onların nelere tepki verdiklerini analiz ederek o duruma uygun esprinizi geçebilirsiniz.

Espri yapmak için kendinizi zorlamayın sadece gelenlere ayak uydurmaya bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu