Genel Kültür

Ev Alma Komşu Al Hikayesi

Atasözlerimiz geçmişte başından geçenleri anlatmak için nasihat veren sözler söylemişlerdir. Yerli yerinde söz olduğunda günümüze kadar taşınmıştır.

Neslihan uzun süredir yalnız yaşayan bir kadındır. Zamanını evinde tek başına geçirirmiş. Ailesi yakın olmasına rağmen uzakta yaşamına devam ediyormuş. Komşuluk ilişkilerini sevmezmiş, yalnız yaşamak onun için her zaman en güzelini olduğunu düşünüyormuş. Gün gelmiş devran dönmüş bir gün hastalanmış. Yakınında kimse olmadığı gibi kimse yardımına koşmamış. Yerinden kalkamıyorken komşuları bağırtılarını duyarak kapısını çalmışlar, Neslihan evde bayılmış ve komşuları kapıyı kırarak evinin kapsını açmışlar. Derhal hastaneye yetiştirerek hayatını kurtarmışlar.

Neslihan o günden itibaren komşuluk değerini çok daha iyi anlamıştır. Birbirlerine yardımcı olabileceklerini düşünmüştür. Komşuluk iyi günde kötü gününde yardımcı olabileceğini anlaması ile komşularıyla daha iyi geçinmeye başlamıştır. Ev alma fikrinden de vazgeçerek komşularıyla bir arada yaşamak ona daha güzel gelmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu