Sağlık

Evde Vücut Bakımı Nasıl Yapılır

Güzellik salonlarına gidemiyorsanız eğer evde yapacağınız vücut bakımı sayesinde kendinizi toparlayabiliriniz. Beden sağlığınızı koruduğunuz gibi vücudunuzun temizlenmiş ve arındırılmış olarak hissedeceksiniz. Vücut bakımı her yaştan insan için önemli olduğu bunları alışkanlık haline getirmeleri gerekiyor. Bayanların yapacağız birkaç yöntem sayesinde bebek gibi vücudunuz olarak herkesi hayran bırakabilirsiniz.

Pürüzsüz bir cilt
Bebek gibi tene sahip olmak her bayanın hayali oluyor. Sizde kendinizi bebek gibi hissedebilirsiniz. Vücut bakımında pürüzsüz cilde sahip olmak oldukça önemlidir. Banyoda kullanacağınız deniz tuzu ve limon sayesinde cildinize masaj yapmalısınız. Limonun etkisi cildinizi güzelleştirecektir. Cildiniz sıkılaştığı gibi selülitlerden korunmuş olursunuz. Koltukaltı bölgenize uygulamanız durumunda terleme ve kötü kokulardan tamamen arınmış olursunuz. Deodorantlar bir süre sonra koku yaparak sizi rahatsız edebilir.

Sivilcelere sağlıklı çözüm
Sivilceler en çok ergenlik döneminde kendisini gösterir. İlerleyen yaşlarda halen sivilcelerle sorun yaşıyorsanız eğer uygulayacağınız bitkisel yöntem ile kurtulabilirsiniz. Limonsuyu ve elma sirkesi karşımı sayesinde sivilcelerin olduğu yere pamukla masaj yapınız. Cildinizi mikroptan arındırdığı gibi tazecik bir cilde kavuşabilirsiniz.

Sivilcelerinizin yayılmasını önler,
Cildiniz sivilcelerden korunacaktır,
Cilt renginiz açılacak,
Pürüzsüz ve yağlardan arınmış olacaksınız,
Cildinizin lekelerden arındırarak temizlenmesini sağlayacaktır.

Dirsek ve topukların bakımı
Yaz gelmesi ile dirsek ve topuklarınızda kararmalar oluşuyorsa eğer bunu önleyebilirsiniz. Masaya, sandalyeye dayayarak kullandığınız yöntemler size iyi gelecektir. Bu durumda yardımımıza limon koşacaktır. Oldukça etkili olduğu gibi cilt renk açıcı etkisinden faydalanacağız. Limon parçasını dirseğimize yerleştirerek 5 dakika oyunca bekletin ve zeytinyağı ile masaj yaparak yumuşacık ve pürüzsüz olmasını da sağlayınız.

Güçlü tırnaklar
Limon ve zeytinyağı karışımı yaparak güçlü tırnakların oluşumunu sağlayabilirsiniz. Etkisini kısa sürede göstererek tırnaklarınız güçlenmiş olacaktır.

İnci gibi dişler
Dişlerinizin parıldamasını istiyorsanız eğer bir çok kişi dişleriniz tuzla ovalamayı tercih edecektir. Sizin yapacağınız yöntem ise karbonat ve limon karışımı hazırlayarak diş macununu bandırarak temizlemeniz olacaktır.

Cansız saçlar için tavsiye
Saçlarından şikayetçi olup yumuşacık isteyenlere bir yemek kaşığı sirke katarak saçlarınızı durulayınız. Parlaklık ve yumuşaklık kazanarak saçlarınızın temizlendiğini fark edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu