Teknoloji

Facebook’ta Güvenilir Kişi Nedir

Sosyal medyanın patronlarından olan Facebook yeniliklerini bir bir sıralamaya devam ediyor. Bunlardan birisi “güvenilir kişi” adı altında ayarlanması olmuştur. Güvenlik sekmesi altında bu sayede hesabınızı güvenli hale getirilmesini sağlayabilirsiniz. Şifrenizi ve e-posta girişlerinde sıkıntı yaşıyorsanız bunların düzeltilmesi güvenilir kişi sayesinde olmaktadır.

Hesabınıza girişte zorluk çekenler özellikle kullanabilmektedir. İlk olarak Ayarlar > Güvenlik > Güvenilir Kişiler, bölümünde karşınıza çıkacak ve şifrenizi isteyecektir. Bu kişilerin belirlenmesi durumunda belirlediğiniz kişilere tek seferlik giriş kodu gönderilerek hesabınıza ulaşmanıza olanak sunulabilir. Güvenilir kişi sayesinde internet üzerinden hesabınıza ulaşmanız her manada mümkün kılınacaktır.

Hesap güvenliği aynı zamanda hesabınızın çalınması durumunda tekrar erişmenize olanak sunulabilir. Hesabınızın güvenli olduğunu göstermektedir. Sizde arkadaşlarınıza güvendiğiniz göstererek onlara adeta hesaba giriş izni tanımış olacaksınız. Dikkatli olmanız önemli olmaktadır. Başkası izinsiz hesabınıza giriş yaparak güvenlik önlemi alayım derken tehlikeye sebep olmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu