Teknoloji

Galaxy S3, S4, S5 Batarya Süresini Uzatma

Samsung Galaxy serisi telefon kullanıyorsanız eğer bataryanızın çok çabuk bittiğini fark edeceksiniz. Batarya sorunu yaşamanız ile birlikte canınız sıkılabilir. Önlem almak için telefonunuzdan size vereceğimiz birkaç tüyo sayesinde şarjınızın çok daha uzun süre dayandığını göreceksiniz. Akıllı telefonlar bir bilgisayar işletim sistemine benzeyen yapıya sahip olmasıyla şarjı çabuk biter.

Telefonunuzun bataryası dolu olmasına karşılık bitme durumu olabiliyor. Bataryanız için uzun süre dayanıklılık göstermesi adına ekranda bulunan Widgetlerin sayısını azaltmanız olacaktır. Hareketli olanların hepsini kaldırmanız durumunda şarınız daha fazla dayanacaktır.

Ekranınızın parlaklığı önemlidir. Telefonu sık sık elinize alıyorsanız ekrandan dolayı şarjınızın büyük kısmı bitecektir. Şarj kısmına baktığınız zaman dahi büyük kısmı ekrandan dolayı bittiğini gösterir.

İnternet paketiniz aktif durumda ve kullanmıyorsanız mutlaka kapatınız. Uydu üzerinden alacağı internet verilerinden dolayı şarjınızı yiyecektir.

Telefonunuzda arka planda çalışan uygulamaları tespit ederek gerek görülmeyenleri kaldırmalısınız. Telefonunuzda hiç görmediğiniz ama arka planda çalışan bir çok uygulama vardır. Örneğin whatsapp kullanmıyorsunuz ama daima kendisini güncelleyerek arka planda çalışmalara devam ediyor. Şarjınızın kısa zamanda bitmesine sebep olan etkenlerdendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu