Teknoloji

Galaxy S5 Sahtesi Nasıl Anlaşılır

Samsung Galaxy S5 Gerçek Olduğu Nasıl Anlaşılır, Galaxy S5 Mini Sahtesini Anlama Yöntemleri

Samsung Galaxy S5 çıkması ile birlikte taklitleri de hemen ortaya çıktı. 2. el olarak olsun yada sıfır model satışları piyasa değerinin çok altında olup ihtiyaç nedeniyle veya yurtdışından getirttim diyerek satmaya devam etmektedirler. Kişiler asıl değerinden kaçıp kâr yapmak isterken zarar yapacaklar ama farkında değiller. Size gerçek olarak satılacak ürünler dahi sahte olabilir bunun için bazı noktalara dikkat etmeliyiz.

Galaxy S5 Sahtesi Nasıl Anlaşılır?
Telefonun sahte olup olmadığı dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası sayesinde anlaşılabilir. Size göstereceklerimizi yaptıktan sonra olumlu sonuç alırsanız o zaman alacağınız telefona güvenebilirsiniz.

Telefonun özelliklerini kontrol ediniz Cpu, Ram ve kamera özelliklerine bakınız istediğiniz sonucu alıyorsanız birinci adımı geçmiştir.

Garanti sorgulaması yapınız mutlaka kaçak telefonlarda bu durum olumsuz sonuç verecektir. Telefonu elinize almanız ile birlikte *#06# tuşlayarak arama tuşuna basınız. Karşınıza çıkacak olan IMEI kodunu garanti kapsamında olduğu Telpa, Genpa gibi yerler söylenecek sitelerine girerek sorgulamanızı gerçekleştirin. Garanti kapsamında ise böyle bir markaya ait telefonun varlığını doğrulamış olacaklar.

Üretim bilgilerini kontrol ederek incelemelisiniz Çin, Japonya olmaz asıl yerini sorun üretimine göre kalite sağlanmaktadır. Parçaların paketten dahi çıksa hiç kullanılmamış olup yeni olduğuna dikkat ediniz.

Görüntü kalitesini kontrol ederek gerçek olup olmadığı bir nebze anlayabilirsiniz. Telefonların görüntüleri daha kalitesiz ve yavaş olur eğer istediğiniz gibi değil ise almayınız.

3 Yorum

  1. babam bitane almış telefonun dahili hafızası 16gb bilgisaraya taktım1gb diye hafıza gösteriyo sakın almayın kazık atmışlar babama geçmiş olsun

  2. bende gecen gun radyodan telefon kazandım s5 bu gelecek telefon sahtemi olur sızce cunku kdv gıbı kucuk bır para isteyecem eve getıren kargocu??

    1. Arkadaşımın başına gelen bir olayı anlatacak olursam eğer kazanılan telefonlar yerine çakma ürünler gönderiliyor. Sizden kdv ücretini alıyorlar ve beklentinizi asla kaçırmıyor. İnternetten biraz araştırdığınız takdirde neler olduğunu öğrenebilirsiniz gerçekten hüsranla karşılaşan binlerce kişinin sitemini göreceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu