Genel Kültür

Gaziler Günü İle İlgili Yazı

Gazilerimiz bizler için cephelerde mücadele ederek yaralanmış kişilerdir. Vatan topraklarını korumak için vatani görevlerini yerine getirirler. Yaralanma ve sakatlanma durumlarında üstün başarıları için gazilik unvanı verilmektedir. Bayrağı bayrak yapan üzerindeki kan oldukları bilirler. Gaziler günü her 19 Eylül tarihinde hatırlanarak kutlanmaktadır.

Vatanımızın ve milletimizi korumak için gerektiğinde fedakarlıklar yapmak zorunda oluruz. Gazilikte bunlardan birisi olup vatanı için canını verir. Bayrağımızın göklerde dalgalanması için gösterilen mücadelelerden olmaktadır. Vatanı korurken yaralanması ve sakat kalması durumlarında alacakları unvan onların onur nişanlarıdır. Gazilik madalyası hak etmek kolay olmadığı gibi onları Türk millet için fedakarlıklarda bulunan kişiler alır. Gazilerimiz her zaman saygıyı, vefakarlığı gibi durumları hak ediyor. Vatan sevgisi ile birlikte geliyor.

Türk ulusunun şanlı tarihinde gazileri olmuştur. Şehitlerimiz doğrultusunda yaşantılarımız devamlılık göstermiştir. Vatanımızı ve Türk milletimize gösterilen en büyük değerlerden olmaktadır. Şehit ve gazilerin değer kazanarak hatırlanacakları zamanlardır. Böylelikle ulusumuz hareketlilik göstererek yükselmesini sağlamaktadır. Gazlerimiz her zaman sevgi ve saygıyı hakeden değerler içinde olduğundan biz Türk milleti olarak göstermeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu