Genel Kültür

Gelecek Yüzyılda Suyun Petrolden Çok Önem Kazanacak Olmasının Nedenleri

Gelecekte Su Petrolden Daha Çok Önem Kazanacak, Gelecekte Suyun Önem Kazanacak Olmasının Nedenleri

Petrol günümüzün önemli enerji kaynaklarından olup en çok ihtiyaç duyulan maddedir. Petrol yatakları olarak tabir edilen yer altından çıkartılmaktadır. Çıkartılan petrol bir nebze olsa bize geri dönüş sağlar. Motorlu araçların çalışabilmesi için petrole yani yakıta ihtiyaçları vardır. Gelecek yüzyıllarda petrol değerini yitirecek yani su daha çok değerlenerek ihtiyaç duyulacaktır.

İnsanların ve doğadaki bütün canlılar yaşamlarını devam ettirebilmek için suya ihtiyaç duyarlar. Başta insanlar olarak temiz su kaynakları sayesinde yaşamlarına devam edebilirler. İnsanların vücudunuzun 3’de 1’i su olduğundan dolayı devamlı vücudumuz ihtiyaç duyar.

Dünya genelinde çevre sorunları ve tasarruflu kullanılmamasından dolayı gün geçtikçe azalma görülüyor. Küresel ısınmadan dolayı da etkilenip hava sıcaklıkları artıp barajlardaki sular kritik noktalara kadar gelmiştir. Çok uzun bir zamanda olmayacak ama su sıkıntısı yaşayacağımız zamanlar oldukça yakın görülüyor. Yağış alan bölgeler ise az miktarda olup yetersizliği yüzünden kuraklığı tetiklemektedir.

Bugün petrol için verilen savaş gelecekte su için verilecektir. Temiz su kaynakları ve bol yağış alan bölgelerde devasal barajlar kurularak koruma altına alınacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu