Genel Kültür

Gelecekle İlgili Plan Ve Hayallerim Kompozisyon

Geleceğe dair hayallerimiz bizim umutlarımızın yeşermesini sağlar. Yapılacak planlar, kurulacak hayaller hedeflerimizi belirler. Yaşamımız ne kadar olacağını bilmeden tahmini olarak kendimiz hayaller kurarak peşinden gitmekteyiz. Gelecekte kimse ne olacağını bilmese dahi düşünceler bizim daha sağlam adımlar atmamıza yardımcı olur.

Gelecekte eğitimli, kültürlü, iyi bir işe sahip olan topluma önemli katkıları olmuş insanların hayalini kurabiliriz. Ülkemize faydada bulunduğumuz gibi elimizden geldiğince hizmet duyguları içerisinde olabiliriz. Güzel bir iş gibi aile yaşamına da sahip olmak insanların hayalidir. Özenli ve eşinin sevgisini çok seven, okulda başarılı olan çocuklara sahip olmak kadar güzeli yoktur. Ailemiz ve çevremiz tarafından daima saygı duyulan ve takdir edilmiş insanlar olmak topluma önemli katkılarda bulunmamızı sağlayacaktır. Güzel bir dünya gibi yaşadığımız ülkeye de hizmetler edebiliriz. Kendi ilgi alanımıza göre iş alanları yaratarak başarının peşinden gitmemiz de mümkündür.

Hayallerimiz yaşamımıza ve eğitimimize göre değişir. Astronot olmayı hayal edenler gibi doktorda olabilirler. Sınavlarımızda başarıya ulaşarak tarihte önemli bir yere ulaşabiliriz. Başarı gösterdiğimiz sürece hayallerimize her geçen gün bir adım daha yaklaşmış oluruz. Hayatta sınavlara tabi tutulmamıza rağmen azim ve inancımızı kaybetmemeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu