Genel Kültür

Gençler Bilseydi İhtiyarlar Yapabilseydi Deneme

Zaman su gibi akıp geçiyor. İnsanlar doğdukları gibi gözlerini açıp kapayıncaya kadar yaşlanmaya başlıyorlar. Hayat tecrübelerden ibaret olduğundan dolayı gençken henüz toy olup tecrübesiz hareket ediyoruz. Yaşlanmaya başladığımız zaman ise hayata dair tecrübelerimiz gelişmiş oluyor.

Gençler hayatını hayal kurarak geçirirler. Hedefleri uzun yıllara bırakırlar ve onların hayalini yaşarlar. Hayatın tecrübesizliği kendilerini her ne kadar olumsuz etkilese dahi doğru olduklarını düşündüklerini yaparlar. Yaşadıklarız ile tecrübe kazandığımızdan dolayı her şeyden kendimize ders çıkartırız. Yaşlanınca hedeflerimize ulaşmış olsak dahi bunları gençken bilerek yapacaklarımız hakkında çok doğru kararlar alabiliriz. Yaşın ilerlemesi hayallerimizin birer birer ölmesine sebep olur. Yaşılar için bunların yapılması insan gücünün kullanılmasına etki yaratır.

İnsanlar gençlik ve ihtiyarlık dönemlerinde kendilerinde eksiklik görür. Gençlik yıllarında tecrübesizlik olurken, yaşlılıkta ise o gücün kendisinde bulunmamasıdır. Her iki nesilde birbirlerinden istekleri olduğundan dolayı yaşlılardan alacağımız öneri ve tavsiyelere dikkate almamız gerekir. Onlar hayatı yaşamış tecrübe edinmiş kişiler olduğunu asla unutmamız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu