Genel Kültür

Gençliğe Hitabe Nasıl Ezberlenir

Gençliğe hitabe yüreklerimizi dağlayan sözleri barındırmakta. İstiklal marşınız ezberleyebilirsiniz ama gençliğe hitabeyi ezberlerken tüyleriniz diken diken olacak. Siz Türk genci kanınızda asil kana sahip olduğunuzu unutmayın. Ezberlemeyin sadece yaşayan yüreklerinizi dağlasın. Cümlenin ne manaya geldiğini bilirseniz eğer ezberlemeniz çok daha kolay olacak. Atatürk’ün gençliğe hitabesini bilmek önemlidir. Ezberleyerek gururlanmanız kaçınılmazdır.

Gençliğe hitabe gurur duyulacaktır, okuduğunuzda anladığınızda ezberlediğinizde ülkenin size emanet edildiğini görürsünüz. Türk gencinin ezbere bilmesi gerektiği, zamanı geldiğinde bizi bu istikbalden uzaklaştırmak isteyen insanların olacağını bildirir. Gurur duyacağınız gençliğe hitabe en derinden etkileyecektir. Yüreklerinizi dağlayan yazıyı okuduğunuzda mutlu olacaksınız.

Size önerimiz 10-15 defa okumanız olacaktır. Ne kadar okursanız o kadar gururlanır akılda kalıcı olur. Sonra kıta kıta ezberlemeye başlayın. Kıtaların ezberlemeniz ile birlikte sonra tekrardan baştan sona kadar okuyun. Aklınızda kalacağından dolayı ezberlemek çok daha kolay olacaktır. İstiklal Marşını okuduğunuz gibi aynı şekilde okuyunuz.

Başarılı bir şekilde ezberlemeniz tamamlanmış olacaktır. Kolay ezberleme yöntemlerini gençliğe hitabemize göre uyarladık.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu