Teknoloji

Google Ana Sayfam Yap Türkçe

Tarayıcını açtığınız zaman google nin kendi arama sayfasına girerek bilgi aramak alışkanlıklarımızdan biridir. Aşağıdaki adımları takip ederek yapmanız mümkündür.

İnternete girerken ana sayfa olarak başka bir yer mi açılıyor? O zaman düzeltmek için kullandığınız tarayıcıda değişiklik yapmanız gerekecektir. Açılış sayfası olarak Google Türkçe girmesini ayarlayabilirsiniz.

İnternet Explorer Google Anasayfa Yap
İlk olarak Araçlar sekmesine tıkladıktan sonra İnternet Seçeneklerine tıklıyoruz orada Genel’e geldikten sonra Giriş Sayfası altına hemen www.google.com.trr yazıp aşağıda Uygula ardından Tamam butonuna basıyoruz artık açılış sayfamız Google Türkçe.

Mozilla Firefox Google Anasayfa Yap
Yukardan Araçlar ardından Seçenekler dedikten sonra açılan pencerede Genel kısmına geliyoruz. Giriş sayfası: www.google.com.tr yazıyoruz tamam dedikten sonra artık açılış sayfamız Google Türkçe olacaktır.

Google Chrome Anasayfayı Google Türkçe Yap
Sağ köşede çarpı işaretinin altındaki butona tıklıyoruz. Ayarlar tıkladıktan sonra açılan sayfada Başlangıçta kısmının altında “Belirli bir sayfayı veya sayfaları aç” Sayfaları ayarla tıkladıktan sonra www.google.com.tr.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu