Teknoloji

Google Play Şifre Değiştirme

Google Play, her alanda kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalara sahiptir. Android işletim sistemine sahip her kullanıcı Google play üzerinden telefonu için gerekli uygulamaları bulup indirebilir. Ücretli ücretsiz olmak üzere birbirlerinden farklı kullanıma hizmet eden on binlerce uygulamayı kendi içinde barındırmaktadır. Bir çok kullanım hizmeti sunduğu gibi sizin güvenliğiniz içinde hizmet vermektedir. Şifre değişimini belirli aralıklarla harf, sayı ve işaretler karışık bir şekilde yapılması kırılmasını zorlaştıracaktır. En zor kırılan şifreler üçlü karışımından oluşan şifrelerdir.

Google Play hesabınızın şifresini değiştirmek için izleyeceğiniz yol;

İlk olarak https://play.google.com/ adresine giriş yapınız.
Sağ sütte adının yanında baş harfini içeren hesap ve fotoğraf olacak, yuvarlak simgeye tıklayınız.
Dikdörtgen menü şemasında karşımıza “hesabım” çıkacak tıklayınız.
“Oturum açma ve güvenlik” seçeneğine tıkladıktan sonra şifre yazısına tıkladığımız takdirde gmail şifrenizi girmeniz istenecek.
Şifrenizi girdikten sonra yeni şifre girme ekranı gelecek ve şifrenizi değiştireceksiniz.

Google play aslında gmail hesabınızdır, misal Google play hesabınızın şifresini değiştirdiğiniz takdirde gmail adresinizin de şifresi değiştirilmiş olacak. Şifrenizi zor ve bulunamayacak şekilde yapılması önemlidir, genelde kullanıcılar ardışık sayılar kullanır örneğin 123456 gibi bu çok yanlıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu