Genel Kültür

Greenpeace Nedir

Greenpeace Hakkında Bilgi, Greenpeace Çalışmaları

Çevresel eylemleri ile dünya çapında kendisini tanıtan kuruluşlardandır. Barış anlamını taşıdığı gibi yeşil doğayı vurgulayarak geleceğimiz olduğunu göstermektedir. Sivil toplum kuruluşu olarak genel merkezi bugün Hollanda’nın Amsterdam şehrindedir.

Çalışma alanları küresel ısınma, ormanlar, izinsiz ve aşırı avlanma ve balina avcılığı olmuştur. Nükleer santrallerin doğamıza zarar verdiğini bir çok kez göstermiştir. Kampanyalar düzenleyerek dünyanın dört bir yanından milyonlarca destekçisi vardır. Bağış aldığı gibi seslerini çeşitli yollarla duyurmaktadır. Dünyanın dengesini bozacak durumlara karşı kendilerini hazır bulundurmaktadır.

Greenpeace gelir kaynakları yardımsever kişiler tarafından sağlanmaktadır. Şirketler ve hükümetlerden gelir kabul etmeyerek bugüne kadar gelmişlerdir. Dünya çapında olup destekçilerinin sayısı 2,9 milyon kişiye kadar ulaşmıştır.

Günümüzde 40 ülkede ofisi bulunup 2500 civarında çalışanı bulunmaktadır. 15 bin kadar gönüllü çalışanı ile 20 bin kişiye doğru yaklaşmıştır.

Katılmak isteyeler başvurularını internet üzerinden ve ofislerine giderek desteçileri olabilir. Doğayı seven ve korumak adına faaliyetlerine devam edip tamamen yasal hareketlerde bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu