Genel Kültür

Gülün Dikeni Var Diye Üzüleceğimize Dikenin Gülü Var Diye Sevinelim Kompozisyon

Gül herkesin sevdiği narin çiçeklerdendir. Sahip olduğu onlarca değişik renkler sayesinde aşk hayatımıza bize sevgiyi anlatır. Sevgiyi anlatan güller sayesinde karşımızdakilere bunları tarif ederiz. Her gülün bir dikeni vardır seveceğiniz kişilerin elbette zorluğu olacaktır. Gülün dikeni olmasıydı eğer herkes severdi. Sevmeyi bilmeyenler dikene dokunmasınlar diye ona sahip olacaklar dikenini çekeceklerdir.

Bakış açımızı değiştirmemiz için söylenen atasözlerimizdendir. Gülün dikeni var diye üzülmeyin, dikenin gülü olduğuna sevininiz demiştir. Elinizdekilerin değerini bilin. Dikenin gülü olması ne kadarda güzel bir şeydir. Dokunduğunuz zaman acısını çekeceğiniz batacak bir dikenin dahi gülü vardır. Elde olanların değerini bilmeliyiz. Kendimizi ne kadar zorda hissetsek dahi sahip olduğumuzun değerini bilmemiz gereklidir.

Hayatta sahip olduklarımızın bakış açısını değiştirmeliyiz. İyimser davranarak dikenin gülü olduğu gibidir. Gülün dikeni var diye dert yanmayın. Güzellikleri gören gözdür nasıl baktığımız ile değişir. Diken var diye değil, dikenin gülü olduğuna bakmalıyız. Herkesin sahip olduğu değerler vardır. Bizde bunların farkına varmalıyız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu